Szczęść Boże!

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej  św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku!

Zapraszamy do zapoznania się z życiem naszej wspólnoty

Zapraszamy na Roraty! Od poniedziałku do piątku o 6:30

images

Wszystkim ministrantom i całej służbie ołtarza składamy serdeczne życzenia z okazji wspomnienia ich patrona św. Tarsycjusza. (zdjęcia tutaj)DSCN2200

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego chcemy zorganizować wspólne spotkanie pod hasłem: „Panama na Śląsku”. Odbędzie się ono w sobotę, 26.01.2019r. w  Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. szczegóły tutajpanama

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 100. rocznicy odzyskania niepodległości w naszym kościele można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez ks. Grzegorza Bracika. Zdjęcia są dostępne w galerii.

DSC_0437

WIZYTACJA KANONICZNA

W dniach 5-7.10. 2018 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wizytację kanoniczną przeprowadzoną przez ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego (który kiedyś był wikarym w naszej parafii) Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z tego wydarzenia w galerii

herb

III ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA OSÓB CHORYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH NAJBLIŻSZYCH DO LOURDES

Wydarzenie zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Skład będzie złożony wyłącznie z wagonów sypialnych (3 osoby w przedziale) Organizację pielgrzymki wspiera ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc, który będzie towarzyszył pątnikom w dn. 7-9 maja, zaś biskup Marek Szkudło w czasie całej pielgrzymki. Szczegóły pielgrzymki i formularz zgłoszeniowy  tutaj III p L

__________________________________________________________________

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2018/2019

Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:00, a w soboty i niedziele o 14:00. Zaczynamy od najniższego numeru mieszkania lub domu

14 listopada — środa, godz. 16:00
1. Boh. Westerplatte 3 i 9
2. Boh. Westerplatte 5 i 7
3. Boh. Westerplatte 6

15 listopada — czwartek, godz. 16:00
1. Boh. Westerplatte 18a
2. Boh. Westerplatte 18, 1a–c
3. Gen. Janke–Waltera 1
4. Gen. Janke–Waltera 2
5. Gen. Janke–Waltera 3

16 listopada — piątek, godz. 16:00
1. Gen. Janke–Waltera 5
2. Gen. Janke–Waltera 6
3. Marokanów 2
4. Marokanów 4
5. Marokanów 6

17 listopada — sobota, godz. 14:00
1. Marokanów 8
2. Zielona 2
3. Zielona 4

18 listopada — niedziela, godz. 14:00
1. Ks. H. Jośki 21a–e
2. Ks. H. Jośki 23a–c
3. Ks. H. Jośki 40a–d

19 listopada — poniedziałek, godz. 16:00
1. Ks. H. Jośki 42a–c
2. Ks. H. Jośki 27a–c, 44d
3. Ks. H. Jośki 44a–c

20 listopada — wtorek, godz. 16:00
1. Zebrzydowicka 24a–e
2. Zebrzydowicka 30a–f
3. Zebrzydowicka 31a, b, c, d
4. Floriańska 9

21 listopada — środa, godz. 16:00
1. Floriańska 11
2. Floriańska 13
3. Floriańska 15

22 listopada — czwartek, godz. 16:00
1. Floriańska 16
2. Floriańska 17
3. Floriańska 18
4. Floriańska 19
5. Floriańska 20

23 listopada — piątek, godz. 16:00
1. Floriańska 21
2. Floriańska 32
3. Floriańska 34
4. Floriańska 36
5. Floriańska 38

24 listopada — sobota, godz. 14:00
1. Wandy 11
2. Wandy 13
3. Wandy 15

25 listopada — niedziela, godz. 14:00
1. Wandy 17
2. Wandy 19
3. Wandy 21

26 listopada — poniedziałek, godz. 16:00
1. Wandy 23
2. Wawelska 7
3. Wawelska 9

27 listopada — wtorek, godz. 16:00
1. Wawelska 11
2. Wawelska 13
3. Wawelska 15
4. Wawelska 17

28 listopada — środa, godz. 16:00
1. Wawelska 19
2. Wawelska 21
3. Wawelska 23

29 listopada — czwartek, godz. 16:00
1. Wawelska 25
2. Wawelska 27
3. Wawelska 33
4. Wawelska 35
5. Wawelska 39

30 listopada — piątek, godz. 16:00
1. Wawelska 41
2. Wawelska 43
3. Wawelska 45
4. Budowlanych 41a
5. Budowlanych 41b

1 grudnia — sobota, godz. 14:00
1. Budowlanych 43a
2. Budowlanych 43b
3. Budowlanych 45a

2 grudnia — niedziela, godz. 14:00
1. Budowlanych 45b
2. Kominka 21a
3. Kominka 21b

3 grudnia — poniedziałek, godz. 16:00
1. Kominka 23a
2. Kominka 23b
3. Kominka 37a

4 grudnia — wtorek, godz. 16:00
1. Kominka 37b
2. Kominka 39a
3. Kominka 39b
4. Św. Józefa 31a

5 grudnia — środa, godz. 16:00
1. Św. Józefa 31b
2. Św. Józefa 31c
3. Św. Józefa 31d

6 grudnia — czwartek, godz. 16:00
1. Św. Józefa 33a
2. Św. Józefa 33b
3. Św. Józefa 33c
4. Św. Józefa 33d
5. Dąbrówki 1a

7 grudnia — piątek, godz. 16:00
1. Dąbrówki 1b
2. Dąbrówki 1c
3. Dąbrówki 1d
4. Dąbrówki 3a

8 grudnia — sobota, godz. 14:00
1. Dąbrówki 3b
2. Dąbrówki 3c
3. Dąbrówki 3d

9 grudnia — niedziela, godz. 14:00
1. Dąbrówki 5a
2. Dąbrówki 5b
3. Dąbrówki 5c

10 grudnia — poniedziałek, godz. 16:00
1. Dąbrówki 7a
2. Dąbrówki 7b
3. Dąbrówki 11a

11 grudnia — wtorek, godz. 16:00
1. Dąbrówki 11b
2. Dąbrówki 11c
3. Dąbrówki 11d
4. Dąbrówki 11e

12 grudnia — środa, godz. 16:00
1. Dąbrówki 11f
2. Dąbrówki 15a
3. Dąbrówki 15b

13 grudnia — czwartek, godz. 16:00
1. Dąbrówki 15c
2. Dąbrówki 15d
3. Dąbrówki 15e
4. Dąbrówki 17a
5. Dąbrówki 17b

14 grudnia — piątek, godz. 16:00
1. Dąbrówki 17c
2. Dąbrówki 19a
3. Dąbrówki 19b
4. Dąbrówki 19c
5. Dąbrówki 21a

15 grudnia — sobota, godz. 14:00
1. Dąbrówki 21b
2. Orzepowicka 4a
3. Orzepowicka 4b

16 grudnia — niedziela, godz. 14:00
1. Orzepowicka 6a
2. Orzepowicka 6b
3. Orzepowicka 14a

17 grudnia — poniedziałek, godz. 16:00
1. Orzepowicka 14b
2. Orzepowicka 16a
3. Orzepowicka 16b

18 grudnia — wtorek, godz. 16:00
1. Orzepowicka 18a
2. Orzepowicka 18b
3. Orzepowicka 20a
4. Orzepowicka 20b

19 grudnia — środa, godz. 16:00
1. Orzepowicka 22a
2. Orzepowicka 22b
3. Piownik

20 grudnia — czwartek, godz. 16:00
1. Domy prywatne: Kominka, Wandy, Wawelska, Floriańska
2. Ks. H. Jośki, domy prywatne 7–32, blok nr 11
3. Ks. H. Jośki, domy prywatne 34–72
4. Zielona, domy prywatne parzyste 8–28
5. Zielona, domy prywatne nieparzyste

21 grudnia — piątek, godz. 16:00
1. Broniewskiego 25
2. Gajowa

R O K  2 0 1 9

2 stycznia — środa, godz. 16:00
1. Osiedle Krakusa 2–48
2. Osiedle Krakusa 1–29, 50–64
3. Osiedle Krakusa 66–112
4. Broniewskiego, Winklera, Popiela, Tuwima

3 stycznia — czwartek, godz. 16:00
1. Żytnia
2. Stalmacha, Pułaskiego, Moniuszki
3. Platanowa 23–75
4. Platanowa 28–74
5. Platanowa 1–22, Bukowa 6–32, Wierzbowa 28d

4 stycznia — piątek, godz. 16:00
1. Raciborska 88–114a
2. Orzepowicka domy prywatne 7–27
3. Orzepowicka 31–55, Budowlanych 47–74
4. Dąbrówki – domy prywatne
5. Topolowa

5 stycznia — sobota, godz. 14:00
1. Zawiszy Czarnego 1–53, Grunwaldzka 23a
2. Zawiszy Czarnego 14–56
3. Zawiszy Czarnego 58–96

6 stycznia — niedziela, godz. 14:00
1. Obrońców Rybnika, Bema, Wieczorka, Marokanów, Mieszka I
2. Żołędziowa 85b, 87b, Energetyków 85f–115c, Długa 119–126a
5. Zebrzydowicka 28–80b, Budowlanych 77a, 83

7 stycznia — poniedziałek, godz. 16:00
1. Wierzbowa
2. Mahoniowa 9–37
3. Mahoniowa 2a, 2–26

8 stycznia — wtorek, godz. 16:00
1. Żołędziowa 27–75
2. Grunwaldzka 14–47c
3. Grunwaldzka 49a–75

9 stycznia — środa, godz. 16:00
1. Ściegiennego, Szczęśliwa, Wyspiańskiego
2. Św. Józefa domy prywatne 24b–72
3. Św. Józefa domy prywatne 61–89g

10 stycznia — czwartek, godz. 1600
1. Św. Józefa domy prywatne 17–55
2. Św. Józefa domy prywatne 74a–100
3. Św. Józefa domy prywatne 91–99h
4. Św. Józefa domy prywatne 103–109

11 stycznia — piątek, godz. 16:00
1. Zebrzydowicka 17–85a
2. Zebrzydowicka 92–128b

KOLĘDA DODATKOWA
11 stycznia — piątek, godz. 16:00

KOLĘDA DODATKOWA
12 stycznia — sobota, godz. 14:00

KLAUZULA INFORMACYJNA

     Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla
potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa
kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym
jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku z
siedzibą przy ul. kard. Bolesława Kominka 18 reprezentowana przez ks. Andrzeja Marka.
Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa
ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z
ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych
sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do
kanonicznego statusu osoby).
Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych
osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego
odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu
przechowywania danych i innych udziela administrator.
Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego
Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego
6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.