Ogłoszenia parafialne – 28.05.2017

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
dnia 28 maja 2017 r.

 

1. Dzisiaj:

 • Mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.
 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 • Nabożeństwo majowe przy Grocie NMP z Lourdes — o godz. 1600.

 

2. Liturgia tygodnia:

 • poniedziałek, 29 maja — Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 • wtorek, 30 maja — Wspomnienie św. Jana Sarkandra, męczennika.
 • środa, 31 maja — Święto Nawiedzenia NMP.
 • czwartek, 1 czerwca — Wspomnienie św. Justyna, męczennika. I czwartek miesiąca. Modlitwą i ofiarą wspieramy powołania do służby Bożej oraz pamiętamy o wszystkich kapłanach, którzy pracowali i pracują w naszej parafii i którzy z niej pochodzą.
 • piątek, 2 czerwca — I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarą wspieramy rodziny wielodzietne, a także modlimy się za wszystkich członków Żywego Różańca św.
 • sobota, 3 czerwca — Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Tow. I sobota miesiąca. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne na świecie oraz pamiętamy o zmarłych członkach Żywego Różańca św.

 

3. Stałe nabożeństwa:

 • od poniedziałku do piątku — od godz. 1300 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • od poniedziałku do piątku — o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • środa — o godz. 900 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • sobota — o godz. 740 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • sobota — o godz. 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu (na zakończenie Adoracji nabożeństwo do św. Jadwigi Śl.)

 

4. Okazja do spowiedzi św.:

 • w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św.;
 • w niedziele i uroczystości 15 minut przed każdą Mszą św.;
 • w sobotę od godz. 1700.

 

5. Czerwcowa okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży będzie przed zakończeniem roku szkolnego.

6. Ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 2015 przy Grocie NMP z Lourdes. Zapraszamy.

7. We wtorek, 30 maja o godz. 845 spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio. 6 czerwca o godz. 845 spotkanie Róż Żywego Różańca. Pielgrzymka tych grup oraz chętnych do Sanktuarium św. O. Pio na Przeprośnej Górce oraz do Leśniowa w sobotę, 17 czerwca. Zapisy w kancelarii.

8. W piątek, 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się uroczyste sprawowanie sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem ks. arcybiskupa seniora Damiana ZIMONIA. Zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz świadków na obowiązkowe spotkanie w czwartek, 1 czerwca o godz. 1900 (próba i okazja do spowiedzi św.).

9. Nauki przedślubne w czwartki, 1 i 8 czerwca o godz. 1900 w domu katechetycznym.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna przed tą Uroczystością. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji (na renowację Katedry Chrystusa Króla w Katowicach). Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na syryjską rodzinę, którą nasza parafia adoptowała i raz w miesiącu wspiera.

11. W poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 1900 w domu katechetycznym spotkanie wszystkich, którzy się zapisali na październikową pielgrzymkę do Fatimy. Przedstawiciel biura podróży przedstawi nam istotne wiadomości na temat pielgrzymki, a także trzeba będzie wpłacić część należności.

12. W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Katedry w Katowicach dzieci, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt autobusu 20 zł. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Pani Fatimska — wszystkie dzieci proszą dziś o pokój dla świata i nawrócenie dla ludzi. Wyjazd o godz. 1200, a zakończenie około godz. 1700. Z całym programem można się zapoznać na diecezjalnych stronach www. Najważniejszym momentem pielgrzymki będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora SKWORCA.

13. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego z dołączonym parafialnym biuletynem Nasza Wspólnota.

14. Dziękujemy parafianom troszczącym się o obejście naszego kościoła, a także składającym ofiary do skarbony, przeznaczone na sprzątanie jego wnętrza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na konto w formie darowizny.

 

 
rybnik.jadwiga@archidiecezjakatowicka.pl

konto: 28 1020 2472 0000 6902 0131 7585